Son güncellenme :16.10.2011 10:47

Anasayfa > Biyografiler > Barbaros Şansal Kimdir Biyografisi Kaç Yaşında

16.10.2011 Paz, 10:47
Yazı Boyutu » A + | A -Barbaros Şansal Biyografi

http://img.sabah.com.tr/2007/08/17/gny/im/9EBA3CB8A45E134DA93503D1r.jpg

Barbaros Şansal yurtdışında terzilik eğitimi görmüş bir modacıdır.

Sky Turk kanalında “Çengelli İğne” programını yapmıştır.

Sözlüklerin Barbaros Şansal Hakkındaki Yorumları:

Barbaros Şansal Kimdir?

* İngilterede royal academyye bağlı londra eğitim kurumlarında renk bilimi üzerine dört yıl; isviçrede de moda, renk ve estetik üzerine iki yıl eğitim görmüş ‘terzi yamağı’.

* Yakın arkadaşları tarafından ‘barbi’ diye çağrılan sivri dilli moda tasarımcısı. Aslında oldukça kafa ve eğlenceli biri. Moda felsefesi hakkında kendisiyle günlerce konuşabilinir.

* Vakko, Baris Küce-Limon gibi kurumlarin kreasyon bölümlerinde görevlerini sürdürdü.
Daha sonra moda ve tasarım çalismalarina, türkiye’nin ilk moda stüdyosunu kurarak devam etti.

1980 li yillarin basinda textil ve tasarim yasam biçimini sekillendirirken, ülkenin siyasi belirsizligi yüzünden isletme fakültesindeki ögrenimini birakarak yüksek ögrenim için britanya’ya gitti ve londra’ya yerlesti.

4 yillik egitiminin ardindan isviçre’deki renk bilimi üzerine arastirmalarini tamamlayarak yurda dönüp, onbes yil önce yildirim mayruk atölyelerinde asistan olarak yaraticiligini sürdürmeye basladi.

21 .yüzyila girildiginde ise, yildirim mayruk moda tasrim ltd. in ortagi olarak, tasarim, isletme, yönetim, ithalat, ihracat ve uluslararasi iliskiler görevlerini sürdürmektedir..

kendisini terzi yamagi olarak adlandiran, 48 yasinda ve bekar olan kreatör, botanik , teknoloji ve sanat düskünü olup, her tür karrafa hayran, ingilizce ve almanca okuryazari , gelismis bir türkçe hakimiyetine sahip ve 2023’e hikayelerin de isim babasi.

bir yandan da ulusal markalasmayi sürdürüyor.
simdilerde ise yildirim mayruk moda laboratuvarinda türkiyenin en önemli moda arsivini planlamakta.”

Bir önceki haber : Başbakanın Recep Tayyip Erdoğanın Annesi Tenzile Erdoğan Kimdir Kaç Yaşında, başbakan kaç yaşındadır, başbakanın annesi tenzile erdoğan kimdir ve Başbakanın Recep Tayyip Erdoğanın Annesi Tenzile Erdoğan Kimdir Kaç Yaşında hakkında bilgiler içeriyor.


YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

sema

bugun ne giysem pragramindan cikmasina uzuldum izliyordum eylenceli oluyordu sayesinde yorumlar sahaneydi cok renkli bir insan:)

28.11.2011, 22:32
saba

aynen bende çok üzüldüm inanılmaz donanımlı sevecen olgun başak misali. gittiğinden beri programı izlemeye gerek yok diye düşünüyorum ve bende izlemiyorum :(

24.12.2011, 23:38